پدر پرتره عکس ایران گفت: خوانسار تابلویی از تمام زیبایی های بکر است که بی شک در آینده برترین الگوی توریستی ایران می شود.
به گزارش خبرنگار اختصاصی نخستین جشنواره عکس خوانسار ، استاد فخرالدین فخرالدینی در آئین اختتامیه این جشنواره با اشاره به مهم ترین فایده برگزاری جشنواره های عکس اظهار داشت: انجام این حرکت شایسته فرهنگی توشه ای عظیم و سنگین برای نسل های آینده و به ویژه جوانان است.
وی افزود: هرچه بتوانیم در مسیر برگزاری این جشنواره ها گام برداریم بی شک توانسته ایم دخیره فرهنگی کشور را ارتقاء بخشیده و جایگاه آن را استوار کنیم.
پدر پرتره عکس ایران تصریح کرد: مهم ترین برگزاری جشنواره های عکس سازندگی جوانان و برطرف کردن نقاط ضعف و تلاش برای توانمندی آنان است.
استاد فخرالدینی با اشاره به شهر خوانسار گفت: به جرات می توان گفت که در هیچ یک از مناطق ایران نمی توان با همچنین صحنه ای از طبیعت بکر و دست نخورده مواجه شد که این موضوع می طلبد که در حوزه ثبت این زیبایی ها تلاش روزافزونی را داشت.
وی ادامه داد: افزایش برگزاری این جشنواره ها و حضور پرشور جوانان و علاقه مندی آنان به هنر عکاسی از آرزوهای من است.
استاد فخرالدینی با اشاره به سابقه فعالیت عکاسی خود گفت: من زندیک به ۶۵ سال است که در حوزه عکاسی فعالیت می کنم و درواقع پیدایش عکاسی را می توان با ژانر پرتره پیوند داد.
وی افزود: پرتره در واقع شخصیت گرایی در عکاسی است که سبب می شود انسان به دورن شخصیت ها پی برده و در آینده که به عکس های برجای مانده از آنها می نگرد تا حدودی برداشتی از کلیت اشخاص حاضر در عکس پی ببرد.
پدر پرتره عکس ایران خاطرنشان کرد: هنر عکاسی هنری توام با عشق و علاقه است که جامعه به این هنر احتیاج دارد و پرورش افراد فعال در این زمینه مسئولیت سنگین اساتید این حوزه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *