دیروز تعدادی از عکاسان مجرب و مطرح شهر تبریز به سرپرستی آقای صابر قاضی وارد شهر خوانسار شدند. مجموعه  عکاسان تبریزی با نگاهی نو به عکاسی قصد ثبت لحظات و تصاویر استثنایی از شهر خوانسار را دارند.
عکاسی در حیطه سوژه‌های اجتماعی ، عکاسی نجومی، طبیعت و…..از اهداف عزیزانمان در طی سفرشان به شهر خوانسار و اصفهان میباشد.

اگر نام آقای صابر قاضی به عنوان یک عکاس مطرح تا به حال به گوشتان نخورده است. بهتر است نگاهی به خبر درخشش عکس ایشان در هفتاد و پنجمین دوره مسابقات بین المللی عکس آساهی شیمبون ژاپن بیندازید.

در این خبر آمده است:

صابر قاضی در ژاپن هم درخشید

 

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی از کسب مدال طلای هفتاد و پنجمین دوره مسابقات بین المللی عکس آساهی شیمبون ژاپن توسط عکاس این حوزه هنری خبر داد

به گزارش ائل پرس به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان آذربایجان شرقی،حسن میلانی یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: «صابر قاضی» از عکاسان مرتبط با حوزه هنری آذربایجان شرقی است که با دخشش در هفتاد و پنجمین دوره مسابقات بین المللی عکس آساهی شیمبون ژاپن موفق به کسب مدال طلای این دوره مسابقات شده است.

وی در ادامه افزود: یازده داور این مسابقه پس از داوری و بررسی مجموع ۱۳۰ آثار رسیده شامل ۵۰ اثر از ژاپن و ۸۰ اثر از خارج، نام صابر قاضی از عکاسان تبریزی را نیز در بین نفرات راه یافته به این جشنواره انتخاب کردند که در بین کشورهای پذیرفته شده، ایران با ۱۵ عکاس بالاترین حضور را در این مسابقه داشت و پس از آن کشور ویتنام با ۱۳ عکاس و هند با ۱۰ عکاس در رده های بعدی قرار داشتند.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی در پایان به مشخصات این مسابقه عکاسی نیز اشاره و تصریح کرد: مسابقه بین المللی عکس آساهی شیمبون ژاپن تنها مسابقه ای است که به تمام پذیرفته شدگان مدال طلا اهداء می کند و عکاسان ایرانی همواره حضور فعالی در آن دارند.

گفتنی است، جشنواره آساهی شیمبون، هر سال توسط انجمن عکاسی ژاپن، موسسه انتشاراتی آساهی شیمبون و شرکت کانن برگزار می شود و روزنامه آساهی شیمبون، دومین روزنامه پرتیراژ جهان است که در ابتدای هرسال میلادی جشنواره ای یک ماهه را با محوریت عکس های بر تر ارسال شده به جشنواره عکس آساهی شیمبون برگزار می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *