فرماندار شهرستان خوانسار گفت: سرمایه اصلی این شهر هنرمندان و عالمان این شهر است و امید داریم تصاویر ثبت شده هنرمندان در این جشنواره تا سال ها در طاقچه های این شهر باقی بماند.
به گزارش خبرنگار اختصاصی نخستین جشنواره عکس خوانسار ، سید حسن شفعتی در آئین اختتامیه این جشنواره با اشاره به شهر هنر و عالم پرور خوانسار اظهار داشت: خوانسار با سابقه دیرینه و قدمت کهن خود مهد پرورش عالمان و هنرمندان فرهیخته ای است که نامشان برای ابد در تاریخ این شهر به یادگار باقی مانده و رد پای افتخار آفرینی آنها در کوچه و پس کوچه های قدیمی اش دیده می شود.
وی افزود: این شهر سرزمین ۴۰۰ چشمه و ۲۰۰ قنات جوشان است که همواره برکتی عظیم به خاک آن بخشیده و آن را همچون نگین انگشتری در کویری ترین نقطه ایران قرار داده است.
فرماندار شهرستان خوانسار تصریح کرد: وسعت کم این شهرستان نتواسته مانعی برای رشد و پیشرفت همه جانبه آن باشد چرا که می بینیم در همین شهر کوچک ۴ حوزه علمیه و ۵واحد دانشگاهی در راه کسب علم و پرورش فرهیختگان در تلاش هستند.
شفعتی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره عکس خوانسار گفت: حضور این تعداد از عکاسان در خوانسار و تهیه تصاویر ماندگار از زیبایی ها و ویژگی های منحصر به فرد این شهرستان همواره قابل ستایش است و امید داریم که بتوانیم در سال های آتی نیز دنبال کننده این رویداد بزرگ فرهنگی باشیم.
وی ادامه داد: عکس های ثبت شده امروز شما عکاسان می تواند گنجینه عظیم و گرانبهاء از تاریخ خوانسار برای نسل های بعدی باشد که در آینده های دور بدون هیچ گونه زیرنویس روایت گر قدمت کهن این شهر می شوند.
فرماندار شهرستان خوانسار خاطر نشان کرد: خوشبختانه ما این افتخار را داریم که در دامان پر مهر این شهر عکاسانی را پرورش دادیم که در زمان جنگ تحمیلی و خاطرات هشت سال دفاع مقدس نیز آثار فاخری را ثبت کرده اند و مفتخر به داشتن ۳۰۹ شهید انقلاب و دفاع مقدس هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *