دبیر نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار گفت: ۲ هزار عکس اثر به دبیرخانه نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار ارسال شد که از این تعداد ۸۸ اثر به عنوان آثار برگزیده به بخش نمایشگاهی راه یافتند.
به گزارش خبرنگار تخصصی نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار، جمال صانعی با اشاره به شروع برگزاری این جشنواره برای نخستین بار در خوانسار اظهار داشت: این جشنواره از بهمن ماه سال ۱۳۹۵ کلید خورد که تا پایان خرداد ماه ۹۶ عکاسان شرکت کننده فرصت داشتند با ارسال آثار خود در دو بخش جامعه و طبیعت در این جشنواره حضور یابند.
وی افزود: در مدت زمان برگزاری جشنواره ۱۵ تورعکاسی با مشارکت ۱۰ تا ۳۰ نفر از هنرمندان در هر تور از سراسر کشور در خوانسار حضور یافتند.
دبیر نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار تصریح کرد: یکی از نقاط قوت در این جشنواره برگزاری ۱۵ ورکشاپ عکاسی بود که توانست بسترهای آشنایی هرچه بیشتر عکاسان با خوانسار و ویژگی های منحصر به فرد آن فراهم کند.
صانعی با اشاره به استقبال مطلوب عکاسان از این جشنواره گفت: جشنواره خوانسار که برای نخستین بار در شهر خوانسار برگزار شد توانست مشارکت و حضور ۳۰۰ نفر از عکاسان را فراهم کند که ۲۵۰ نفر از آنان به صورت حضوری عکاس کرده و ۵۰ نفر نیز آثار خود را به صورت غیرحضوری ارسال کردند.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین اهداف در برگزاری این جشنواره نمایش هرچه بهتر ویژگی های خاص شهر خوانسار و انعکاس آن به تمام کشور بود که بهره مندی از ابزار هنر موثرترین راهکار بود.
دبیر نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار خاطر نشان کرد: از جمله ویژگی های مثبت این جشنواره این بود که تمامی دست اندرکاران و برگزار کنندگان هیچگونه تجربه قبلی در برگزاری جشنواره نداشتند اما فعالیت های موثر همکاران ما در مجموعه دبیرخانه توانست رضایتمندی شرکت کنندگان و همینطور داوران جشنواره را به همراه داشته باشد.
صانعی با اشاره به اقامت رایگان دو روزه منتخبین اول تا سوم جشنواره به همراه خانواده، در خصوص جوایز جشنواره گفت: نفر نخست تندیس جشنواره و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد، نفر دوم تندیس جشنواره و یک میلیون تومان وجه نقد و نفر سوم نیز تندیس جشنواره و ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد تعلق می گیرد.
وی افزود: در هر دو بخش دو نفر شایسته تقدیر لوح یادبود جشنواره همراه با ۲۰۰ هزار تومان وجه نقد اهداء می شود.
دبیر نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار خاطر نشان کرد: در مراسم اختتامیه این جشنواره از هنرمند پیشکسوت عکاس خوانسار “عزت اله شفیعی” با مجموعه عکس های سیاه و سفید که تاریخ دهه چهل خوانسار را روایت می کند تجلیل و قدردانی می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *