داور نخستین جشنواره عکس ملی خوانسار گفت: سوژه های منحصر به فرد خوانسار قابلیت بین المللی شدن را دارد که ضروری است عکاسان این ظرفیت ها را شناسایی کنند.
به گزارش خبرنگار اختصاصی نخستین جشنواره عکس ملی خوانسار ، کاووس صادقلو نزدیک به ۳۰ سال در حوزه عکاسی فعالیت می کند که در پرونده کاری خود تجربه سردبیری عکس خبرگزاری ها و روزنامه های متعدد کشوری، سرپرستی آژانس های عکس را ثبت کرده است و امروز به عنوان داور نخستین جشنواره عکس ملی خوانسار حضور دارد و پیش از این نیز در جشنواره های مختلفی ائم از دبیری جشنواره ایران شناسی، داور جشنواره فصلی مطبوعات، عضو هئیت انتخاب نهمین بینال عکس تهران، داور بخش عکس مطبوعات سراسری فعالیت کرده است.
کاووس صادقلو در گفت و گو با خبرنگار اختصاصی نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار، با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد شهر خوانسار از دید یک عکاس اظهار داشت: آمار پایین مهاجران این شهر یکی از ویژگی های منحصر به فرد خوانسار است چرا که ورود هر یک از مهاجران می تواند فرهنگ اصیل و بومی شهر را دستخوش تغییرات کرده و واردات فرهنگ های جدید مبتنی بر ذائقه مهاجر را به دنبال داشته باشد .
وی افزود: همانطور که می بینیم بافت قدیمی و تاریخی این شهر توانسته زیبایی جذاب و دوست داشتنی این شهر رقم بزند که به گونه ای که با ورود هر توریستی به داخل فضای شهر آرامشی مثال زدنی برای وی ایجاد می شود.
داور نخستین جشنواره عکس ملی خوانسار تصریح کرد: جدی گرفتن و مشارکت هرچه بیشتری عکاسان مطرح کشوری می توانست بسترساز اتفاقات ویژه تری در زمان برگزاری جشنواره باشد.
صادقلو با اشاره به برنامه ریزی به منظور برگزاری هرچه کیفی تری جشنواره در سال های بعدی گفت: این جشنواره اگر بخواهد در سال های بعدی نیز برگزار شده و استمرار داشته باشد باید کیفی سازی و برنامه ریزی در راستای هرچه بهتر انجام شدن آن بلافاصله پس از اتمام این جشنواره آغاز شود.
وی ادامه داد: راه اندازی و شکل گیری دبیرخانه دائمی به منظور برگزاری جشنواره ملی عکس خوانسار می تواند بسیاری از موانع را از مسیر عکاسان برداشته و درب های جدیدی را در راستای آشنایی هرچه بیشتری عکاسان با خوانسار و جاذبه های نهفته آن بگشاید.
داور نخستین جشنواره عکس ملی خوانسار خاطر نشان کرد: فعالیت صحیح و هدفمند و همینطور کارشناسانه دبیرخانه دائمی می تواند راه ورود عکاسان حرفه ای بسیاری را به این جشنواره در سال های بعدی باز کرده و سطح آن را کیفی تر کند.
داور با اشاره به لزوم توجه به اطلاع رسانی گفت: یکی از موضوعات مهم در برگزاری جشنواره ها اطلاع رسانی دقیق است که می تواند فعالیت های انجام شده را به اطلاع عموم مردم رسانده و بازوی توانبخش برگزاری جشنواره ها باشد.
وی افزود: شیوه برگزاری جشنواره در کنار اطلاع رسانی و تبلیغات قوی می تواند برگزاری یک جشنواره را به موفقیت هرچه بهتر و بیشتر نزدیک تر کند و در رسیدن به اهداف جشنواره یاری کند.
داور نخستین جشنواره عکس ملی خوانسار تصریح کرد: این تبلیغات میتواند از رسانه ها تا فضای مجازی تا تبلیغات شهری باشد و برگزار کنندگان جشنواره ها ضروری است که به این نکات توجه ویژه ای داشته باشند.
وی افزود: هرچه که جشنواره بتواند فعالیت خود را دقیق و اصولی تر انجام دهد می تواند در عکاسان مختلف آماتور و حرفه ای نیز ایجاد انگیزه برای مشارکت هرچه بیشتری داشته باشد.
کاووس صادقلو تصریح کرد: استفاده از عکاسان آماتور در جشنواره ها می تواند سطح برگزاری جشنواره ها را ارتقاء بخشد.
وی خاطرنشان کرد: بیان این نکته ضروری است که آماتور به آن دسته از عکاسانی گفته می شود که در سطح حرفه خود بسیار قوی و زبده هستند اما حرفه اصلی شان عکاسی نیست و از آن درآمد زایی نمی کنند.
وی با اشاره به فواید حضور عکاسان در جشنواره های مختلف گفت: نکته ای که وجود دارد این است که عکاسان توجه داشته باشند حضور در جشنواره ها می تواند راهی برای سنجش و میزان توانایی عکاس و همینطور ارتقاء سطح دانش در حوزه عکس و عکاسی باشد .
وی ادامه داد: برگزاری ورک شاپ های تخصصی با موضوع ارتباط گیری با سوژه ها و اخلاق در عکاسی می تواند عکاسان را در کسب موفقیت هر چه بیشتر در جشنواره ها یاری کند.
زیبایی های نهفته خوانسار نیازمند نگاه کاوشگرانه عکاسان را دارد
داور نخستین جشنواره عکس ملی خوانسار گفت: جشنواره ملی عکس خوانسار اگر از همین ابتدای راه خود تمامی الگوی تعریف شده در جشنواره را رعایت کند می تواند در دوره های بعدی خود نیز در سطح بین المللی و با دعوت از هنرمندان خارج از کشور نیز برگزار شود.
وی افزود: خوانسار زیبایی های نهفته بسیاری دارد که نیاز است عکاسان با دید کاوشگرانه به آن بنگرند و با فوکوس بر روی هر یک از این ویژگی ها و زیبایی ها آن را برای عموم مردم منعکس کنند.
داور نخستین جشنواره عکس ملی خوانسار تصریح کرد: در شهر خوانسار سوژه های متعددی است که نیاز است عکاس برای تهیه آنها زمان لازم را اختصاص داده تا بتواند مجموعه فاخر از زیبایی های نهفته را منعکس کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *