جابر غلامی و عکاسان اراکی در تور عکاسی خوانسار

عصر پنج شنبه ۳۱ فروردین ۹۶ برای تعدادی از جوانان دوربین به دست اراکی حس و حال دیگری داشت. این گروه هفت نفره به سرپرستی جابر غلامی در حالی وارد خوانسار شدند که تا قبل از این تصورش را هم نمی‌کردند که در فاصله ۱۴۰ کیلومتری شهرشان، شهری به زیبایی خوانسار در دامنه زاگرس این چنین دلربایی کند.
 گروه عکاسان اراکی برای اولین بار بود که به خوانسار می‌آمدند. شاید اگر فراخوان نخستین جشنواره عکس خوانسار به دستشان نرسیده بود یا هتل زاگرس خوانسار   مسئولیت میزبانی و برگزاری تور‌های عکاسی را متقبل نمی‌شدند هیچ‌گاه اردیبهشت دلفریب همسایه جنوب شرقی خود را نمی‌دیدند.

شب اول، شب شهر و شهود و شیدایی

گروه در اولین ساعت های حضور خود در شهر خوانسار پس از استراحت در هتل زاگرس خوانسار عازم خیابان‌های خوانسار شد تا آخر هفته بهاری خوانسار را که با حضور گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت رنگ و بوی خاصی گرفته بود نظاره کند.

جاری شدن آب‌های فصلی در آبراهه‌های شهری خوانسار همنشینی عجیبی از طبیعت و جامعه را در کنار مغازه های خشکبار و عطاری ایجاد می‌کند.

جوان‌های اراکی دوربین به دست، به دل شهری زدند که از کوچه‌ باغ‌های اصیل ایرانی هنوز پر است.

روز اول، بازدید از کبوتر‌خانه‌های ویژه قودجان و روستای تیدجان

گروه در صبح روز جمعه اول اردیبهشت با توجه به هجوم گردشگران شهری به خوانسار، عازم روستای قودجان شد تا دور از هیاهوی شهری نگاهی به طبیعت بکر دامنه زاگرس علی‌الخصوص تلفیق این طبیعت با معماری سنتی این منطقه کند.

قودجان علاوه بر داشتن مراتع و کشت‌زار های کوهستانی، با داشتن مجموعه کبوتر‌خانه‌های خشتی به جا مانده از دوران قاجار نقطه عطفی در گردشگری منطقه است.

این کبوترخانه‌ها بازمانده های مجموعه بزرگی از کبوترخانه‌ها بودند که تعدادی از آنها به مرور زمان تخریب شده‌اند. کبوترخانه های قودجان خوانسار به واسطه داشتن معماری منحصر بفرد نسبت به کبوترخانه های دیگر از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. این کبوترخانه‌ها به واسطه داشتن سازه مکعبی شکل برخلاف اکثر کبوترخانه‌ها که دارای شکل استوانه‌ای هستند. از معماری و اهمیت بالایی برخوردارند.

بازدید عکاسان اراکی از کبوترخانه‌های روستای قودجان خوانسار

بازدید عکاسان اراکی از کبوترخانه‌های روستای قودجان خوانسار

روز دوم، خانه‌های تاریخی خوانسار

گروه جوان عکاسان اراکی برای روز شنبه دوم اردیبهشت بازدید از خانه‌های تاریخی خوانسار و همچنین مسجد جامع این شهر را انتخاب کردند.

خانه حبیبی‌ها که در حال حاضر برای انجام مراسم عزاداری به حسینیه تبدیل شده و خانه ابهری‌ها مقاصد بازدید عکاسان اراکی در روز دوم تور عکاسی خوانسار بود.

خداحافظی جابر غلامی از خوانسار به وقت هتل زاگرس

بعد از دو روز کشف‌و‌شهود و بازدید از جاذبه‌های گردشگری خوانسار گروه دوربین‌هایش را در کوله‌ها گذاشت و از دید هتل زاگرس با خوانسار بهشتی خداحافظی کرد.

گروه عکاسان اراکی در هتل زاگرس خوانسار

گروه عکاسان اراکی در هتل زاگرس خوانسار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *