این روز‌ها که در شروع اردیبهشت خوانسار دارد به اوج دلربایی خود نزدیک می‌شود. تقاضا برای حضور در تور عکاسی نخستین جشنواره عکس خوانسار بیشتر از پیش است. این موضوع باعث شده در هفته گذشته هتل زاگرس خوانسار  سعادت میزبانی از چند گروه عکاسی را داشته باشد. گروه هایی که گاه چند ده نفره، گاهی انفرادی و گاهی دو نفره به شکار لحظات بکر خوانسار آمده بودند.

 

گروهی از عکاسان تبریزی به سرپرستی صابر قاضی در حالی به خوانسار آمده بودند که سال‌هاست تجربه برگزاری جشنواره ملی عکس فیروزه تبریز را  دارند.  این گروه از شامگاه پنجشنبه ۳۱ فروردین بعد از چهارده ساعت طی مسیر وارد خوانسار شدند.

هماهنگی‌های لازم برای برنامه ریزی سفر مابین تیم تبریزی و ستاد میزبانی نخستین جشنواره عکس خوانسار صورت گرفت و بنابراین شد تا صبح جمعه اول اردیبهشت را با عکاسی و گشت‌و‌گذار در روستاهای صفادشت‌، تجره، رحمت‌آباد، تیدجان و قودجان سپری کنند.

گزارش تصویری گروه عکاسان تبریزی در روستای تیدجان و قودجان را قبلا در وبسایت جشنواره آورده‌ایم.

صابر قاضی به همراه دوستانش در تور عکاسی خوانسار

صابر قاضی به همراه دوستانش در تور عکاسی خوانسار

بعد از سرو ناهار در رستوران هتل زاگرس خوانسار، گروه لنز‌هایش را برداشت و عازم سنگ‌سفید قلعه ، کندوهای زنبور عسل در حاشیه گلستان‌کوه و سد مخزنی خوانسار شد.

صابر قاضی در مسجد جامع خوانسار

صابر قاضی در مسجد جامع خوانسار

گروه بعد از شکار قاب‌های مناظر طبیعی خوانسار عازم مسجد جامع خوانسار شد تا نگاهی به جامعه، شهرسازی و معماری این شهر موزه کوهستانی ایران بیاندازد.

 

 

 

 

 

 

 

 

بعد از یک روز پر‌جنب‌و‌جوش و جستوجوگرانه گروه جوان عکاسان تبریزی درلابی هتل زاگرس خوانسار با آقای جمال صانعی دبیر نخستین جشنواره عکس خوانسار هم‌اندیشی داشتند و به گپ و گفت‌وگو پرداختند. جزییات این هم اندیشی را در مطلب مربوط به آن می‌توانید بخوانید.

در حالی که بخشی از گروه از فرط خستگی به اطاق‌های خود برمی‌گشتند آقایان فرشید احمد‌پور و رضا رضوی برای شکار آسمان بکر روستای قودجان و عکاسی نجومی در آن منطقه هتل را ترک کردند.

صبح شنبه دوم اردیبهشت برای دوربین به دست‌های تبریزی روز جامعه و آیین و مردم شناسی خوانسار بود. بازدید از روستای تاریخی ویست و کارگاه‌های سبدبافی مشهور آن ، سرکشی به حوزه علمیه تاریخی خوانسار و در ادامه بازدید کارگاه آخرین بازمانده صنعت قاشق‌تراشی خوانسار، کارگاه قاشق‌تراشی و منبت کاری آقای رجبی حاصل کنجکاوی‌های عکاسان جوان تبریزی بود.

عکاسان تبریز در کارگاه سبد بافی خوانسار

عکاسان تبریز در کارگاه سبد بافی خوانسار

فرشید احمد‌پور و رضا رضوی برای شب دوم چشمهایش را بی‌خواب گذاشت و تا صبح به عکاسی نجومی و شکار مناظر آسمان شگفت انگیز بلندی‌های جولان بپردازد.

صبح یکشنبه سوم اردیبهشت روز خداحافظی از خوانسار و خاطره هایش بود. گروه رفته رفته توشه سفر بست و عازم کاشان شد …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *