بنیاگذار برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار گفت: هر کدام از عکاسان با گرفتن یک شات از خوانسار و زوایای آن درواقع فرهنگ این خطه را به اقصی نقاط کشور منتقل می کنند.
حسین رفعتی در گفت و گو با خبرنگار اختصاصی نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار با اشاره به چگونگی ایده راه اندازی و شکل گیری این جشنواره اظهار داشت: من اصالتا خوانساری هستم و پدرم نیز در دوره های اواخر عمر خویش نیز همینجا زندگی می کرد و نسبت به این آب و خاک تعلق خاطر عجیبی داشت و با احداث هتل در این شهر کوچک همواره می خواست عشق و علاقه خود را به مردم این منطقه اثبات کند.
وی افزود: تعلق خاطر به خوانسار و زیبایی های بی حد و اندازه اش احساسی بود که پدر به عنوان ارثیه برای فرزندانش گذاشت به گونه ای که پس از درگذشت او در سال ۹۵ همواره به دنبال راهی بودم که مسیر پدر را دنبال کنم.
بنیانگذار برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار تصریح کرد: بعد از درگذشت پدر بنده علاوه حضور در لیست سهام داران هتل زاگرس خوانسار در سمت مدیریت رزرواسیون سفرهای طلایی نیز مشغول بودم.
رفعتی با اشاره به چگونگی شکل گیری جشنواره ملی عکس در خوانسار گفت: در یکی از سفرها که مسئول مارکتینک سفرهای طلایی را به خوانسار اعزام کرده بودیم پس از بازگشت وی ابزار کرد که شهر خوانسار زیباتر از آن است که در ذهن بیان می شود و ضرورت دارد ما این شهر را به مردم آن طور شایسته باشد معرفی کرده و بشناسانیم.
وی ادامه داد: از آنجایی که همکارم خودش هنرمند و آرتیست بود پیشنهاد راه اندازی جشنواره ملی عکس را به من ارائه داد که با مشورت ها و رایزنی های بعدی از این پیشنهاد استقبال کرده و قدم در مسیر شکل گیری آن گذاشتیم.
بنیانگذار برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار خاطرنشان کرد: مهم ترین رویکرد در راه اندازی جشنواره ملی عکس این بود که برند خوانسار برای مردم معرفی شده و همانطور که به شهرهای ماسوله و یا ابیانه می نگرند دیده شود.
رفعتی با اشاره به زبان هنر گفت: هیچ چیز به اندازه عکس و ابزار هنر نمی توانست زوایای پنهان خوانسار را برای همگان عیان سازد .

 

وی افزود: در واقع هر عکاس می تواند با گرفتن یک شات از خوانسار فرهنگ و آداب و رسوم و همینطور زیبایی ها و طبیعت دوست داشتنی آن را برای تعداد زیادی از مخاطبان تشریح کند.
بنیانگذار برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار بیان کرد: دعوت از داوران برجسته و مطرح کشوری راهی بود که می توانست تصویر جدیدی از خوانسار را به نمایش بگذارد و همینطور برگزاری این جشنواره توانست درب ورود افراد تازه ای از سراسر کشور را به روی آنها بگشاید.
رفعتی با اشاره به ورود تورهای عکاسی گفت: خوشبختانه با استارت جشنواره از بهمن ۹۵ ما میزبان نخستین تور عکاسی از استان البرز به تعداد ۲۰ نفر شدیم و در اردیبهشت ماه ۹۶ نیز ۵ تور را نیز به صورت کاملا رایگان میزبانی کردیم.
وی ادامه داد: همکاری خوب و ارزنده استاد افشین بختیار موضوعی بودکه هیچگاه از ذهن خوانسار و خوانساریان فراموش نمی شود چرا که در واقع ایفاگر نقش پدر معنوی این جشنواره بودند.
بنیانگذار برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس خوانسار تصریح کرد: یکی از مهم ترین اتفاقات این جشنواره این بود که پس از ارسال آثار ما متوجه شدیم که عکاسان زوایایی از خوانسار را دیده بودند که شاید ساکنان ۳۰ ساله هیچگاه این زوایا را مشاهده نکرده بودند و این سبب شد که خوانسار در زوایه عمیق تری نگریسته شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *